Tworzenie i edycja strony

Czy można usunąć to co zostało opublikowane?

Tak, strony w Intranecie możesz bez problemu usunąć. Wystarczy wejść w tryb edycji strony, przejść do jej ustawień i po kliknięciu na trzy kropki wybrać opcję Usuń stronę.

Należy pamiętać, że istnieje również opcja Cofnij publikację, która pozwala cofnąć publikację strony i spokojnie poprawić wszystko bez potrzeby usuwania strony

Czy można przywrócić usuniętą wcześniej stronę?

Tak. Wystarczy przejść do panelu administratora, do sekcji Zawartość i wejść do Listy stron. Filtrując strony według statusu Usunięte możesz przejrzeć wszystkie usunięte strony.

W opcjach po prawej stronie można przywrócić stronę jako wersję roboczą lub opublikowaną.

Czy można przywrócić poprzednią wersję strony?

Tak. Aby to zrobić musisz wejść w tryb edycji strony, a następnie przejść do jej ustawień. W zakładce Informacje sprawdzisz poprzednie wersje strony.

Jeżeli chcesz przywrócić jedną z nich, otwórz wersję strony, której potrzebujesz, wejdź do trybu edycji i opublikuj ją.

Jak sprawdzić, czy strona została opublikowana?

Przejdź do trybu edycji strony i wejdź w ustawienia. W zakładce Informacje sprawdzisz, czy dana strona została już opublikowana w historii wersji.

Czy jest możliwe, aby przed opublikowaniem strony trafiała ona najpierw do akceptacji przez kogoś odpowiedzialnego za to?

Tak, zamiast uprawnień redaktora należy nadać uprawnienia edytora osobie bez prawa do publikacji treści. Wtedy zamiast opcji Opublikuj, danej osobie wyświetli się opcja Poproś o publikację.

Czy da się ograniczyć widoczność do konkretnych elementów w Intranecie dla innych użytkowników?

Tak, w Intranecie jest możliwość ograniczenia widoczności dla grup lub użytkowników.

Możesz ograniczyć widoczność konkretnej strony lub bloczka zmieniając jego ustawienia.

Jak dodać napis na grafice?

Aby dodać napis na grafice musisz skorzystać z bloczków, które na to pozwalają. Jest to m.in. IMAGE WITH OVERLAY TEXT.

Możesz użyć do tego również banerów, zmienić tło na wcześniej przygotowany obraz oraz dodać odpowiedni tekst.

Jak zmienić kolor czcionki w bloczku?

Aby zmienić kolor czcionki zaznacz fragment tekstu. Nad zaznaczeniem powinien pojawić się pasek ze skrótami do formatowania. Po kliknięciu ikony koloru tekstu możesz wybrać interesującą Cię barwę.

Czy da się zmienić wielkość czcionki w bloczku?

Niestety, nie ma takiej możliwości. Jeśli potrzebujesz większej czcionki możesz użyć bloczków z większym tekstem.

Jak dodać nowy kolor do wyboru w pickerze?

Nowy kolor do palety dostępnej w pickerze dodasz w Panelu Administracyjnym w zakładce Personalizacje.

Jak stworzyć ładną listę z punktorami bez tytułu?

Przy tworzeniu treści masz do wyboru kilka list z punktorami. W każdej z nich nad listą pojawia się tytuł. Aby stworzyć listę bez tytułu, w ustawieniach bloczka musisz odznaczyć opcję Pokaż tytuł.

Co zrobić, gdy tekst przekleja się z niewłaściwym formatowaniem?

Do przeklejania treści spoza Intranetu użyj skrótu klawiszowego Ctrl + Shift + V. Dzięki temu przekleisz tekst bez formatowania.

Czy w tekście można podlinkować adres mailowy?

Tak. Aby to zrobić będąc w trybie edycji strony, zaznacz tekst, który chcesz podlinkować i wybierz ikonę wstawiania linku. W sekcji Link do strony wpisz adres mailowy i zapisz ustawienia.

Czy w Intranecie można osadzać video z pliku, a nie z serwisów zewnętrznych?

Tak. Video z pliku możesz osadzić za pomocą odpowiedniego bloczka.

Aby to zrobić, w trybie edycji strony wejdź w sekcję bloczków VIDEOS i wybierz bloczek Video from file. Po przejściu do ustawień bloczka będzie można wstawić odpowiedni plik.

Jak ukryć autora na stronie?

Aby ukryć autora należy wejść w tryb edycji strony, przejść do ustawień i odznaczyć opcję Pokaż autora.

Czy można dodać emotikony w tekście?

Tworząc treści w swoim Intranecie masz możliwość urozmaicania tekstu emotikonami. Aby to zrobić musisz jednocześnie wybrać klawisze Windows + . (kropka) i dodać wybraną emotikonkę 😊.

Czy w Intranecie można dodawać GIF-y?

Tak. Możesz to zrobić korzystając ze skrótu klawiszowego Windows + . (kropka) lub pobrać GIF i wgrać go do wybranego bloczka z sekcji IMAGE.

Co to są banery i do czego mogę ich użyć?

Banery to prostokątne bloki z obrazami i opcjonalnie tekstem, mogące odesłać do danego linku. Wykorzystanie ich na stronie głównej i personalizowanie jej treści za pomocą banerów jest dobrym pomysłem. Dzięki nim stworzysz ciekawe menu w formie kafelków.

Oczywiście możesz ich również używać w innych typach zawartości.

Jak korzystać z bloczka EMBED ANYTHING?

Za pomocą bloczka EMBED ANYTHING można osadzić w Intranecie strony zewnętrzne. Warto jednak pamiętać, że nie każda strona zewnętrzna zezwala na osadzanie, dlatego możesz nie mieć takiej możliwości w przypadku niektórych stron.

W jaki sposób dodać listę najczęściej zadawanych pytań?

Tworząc stronę opisującą dany produkt bądź dział w firmie warto dodać sekcje najczęściej zadawanych pytań, jako oddzielną podstronę za pomocą specjalnego typu zawartości – FAQ.

W jaki sposób dodać listę instrukcji do programów i systemów?

Same instrukcje możesz dodać wykorzystując bloczek z listą linków bądź z listą plików. Jeśli umieścisz instrukcje w formie plików to użytkownicy będą mogli je wyszukać z poziomu wyszukiwarki.

Możesz skorzystać również z dedykowanego typu zawartości – Lista Narzędzi. Na stronie konkretnego systemu możesz umieścić instrukcje za pomocą dostępnych bloczków.

W jaki sposób dodać listę rekrutacji prowadzonych w organizacji?

Listę rekrutacji można dodać manualnie za pomocą typu zawartości Lista Rekrutacji. Istnieje również opcja integracji z systemami eRecruiter lub Elevato.

W jaki sposób dodać interaktywny element, np. wykres lub mapę oddziałów?

Jeżeli taki element zostanie przygotowany, istnieje opcja zaimportowania raportu z programu Power BI za pomocą bloczka Power BI Chart. Będzie on interaktywny i bardziej informacyjny niż zwykły obraz wykresu dodany za pomocą bloczku typu IMAGE.

Czy w Intranecie można tworzyć wykresy?

W Intranecie nie można tworzyć wykresów. Możesz natomiast umieścić plik lub grafikę z wykresem, który będzie widoczny dla użytkowników.

Jak umieścić na stronie post z Facebooka, Linkedin lub Instagrama?

Jeśli chcesz umieścić na stronie post z sieci społecznościowych musisz użyć do tego bloczka z sekcji EMBED. W bloczku możesz osadzić jeden wybrany post, nie ma możliwości osadzenia w nim feedu z mediów społecznościowych.

Czy można kopiować bloczki między stronami?

Niestety nie ma możliwości kopiowania bloczków między stronami. Obecnie możliwe jest jedynie duplikowanie bloczków w obrębie jednej strony.

Jakie wymiary grafik stosować, bo dobrze się prezentowały?

Proponujemy stosować się do ogólnie przyjętych wymiarów dla konkretnych formatów obrazów:

1080 x 1080 px = 1:1 aspect ratio
1080 x 720 px = 3:2 aspect ratio
1024 x 768 px = 4:3 aspect ratio
1920 x 1080 px = 16:9 aspect ratio

Czy da się wyświetlić autora treści w inny sposób?

Narzędzie umożliwia wyświetlenie autora w jeden sposób w meta danych pod tytułem. Można jednak ukryć autora i za pomocą edytora dodać wizytówkę lub podpis autora w dowolnym miejscu treści. Korzystając z drugiej opcji można również podpisywać się w imieniu zespołu.

W celu wskazania autora w treści można również użyć opcji mention wpisując @Imię Nazwisko

W trakcie przenoszenia treści moi koledzy zastosowali ciekawe rozwiązania. W jaki sposób mogę zrobić to samo na swojej stronie?

Zazwyczaj będzie się to sprowadzało do pytania jaki bloczek został użyty, ewentualnie jakie dodatkowe ustawienia zostały skonfigurowane.

Należy jednak pamiętać, że po wejściu w tryb edycji strony i wejściu w opcje bloczka, na samej górze pojawia się jego nazwa. Łatwo więc można samodzielnie sprawdzić, w jaki sposób dany element został zrealizowany. Dzięki temu możemy odtworzyć strukturę innej strony przy tworzeni własnych treści.